Termin: 24-25 kwietnia 2023
Czas trwania: 2 dni
Miejsce: ICE Krakow Congress Centre
Prowadzący: Prelegenci EKMP 2023
Koszt:

Pakiet Bronze

Pakiet Silver

Pakiet Gold

Rejestracja
zdjecie ze szkolenia
Tematyka:

W dniach 24-25 kwietnia 2023 r. roku spotkamy się w przestrzeniach Centrum Kongresowego ICE Kraków, by po raz siódmy porozmawiać o aktualnych problemach i wyzwaniach. Mając na uwadze obecną sytuację polityczną i gospodarczą, tematami wiodącymi będą tym razem mobilność obywateli Ukrainy w ramach swobody świadczenia usług na jednolitym rynku oraz transgraniczne usługi opieki domowej dla osób starszych. Starzenie się społeczeństw państw Unii Europejskiej rodzi ogromne zapotrzebowanie na usługi długoterminowej opieki domowej, które w znakomitej części świadczone są transgranicznie dzięki europejskiej swobodzie świadczenia usług. Liderami w tej dziedzinie stały się polskie firmy. Napływ obywateli Ukrainy, w szczególności tych, którzy korzystają w Polsce z ochrony czasowej, daje możliwość uzupełnienia narastającego niedoboru pracowników w tej branży. Niestety, niektóre państwa członkowskie utrudniają delegowanie obywateli Ukrainy na ich terytorium, naruszając w ten sposób europejski porządek prawny.

Dla kogo?

Organizowany od 2013 roku w Krakowie Europejski Kongres Mobilności Pracy (EKMP) stał się największym i najbardziej opiniotwórczym wydarzeniem w Unii Europejskiej na temat delegowania pracowników w ramach swobody świadczenia usług na jednolitym rynku UE. Kongres ma charakter naukowy i praktyczny. Jego głównym celem jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń między środowiskami: akademickim (prawniczym i ekonomicznym), administracji publicznej, związków zawodowych, polityków i biznesu – pracodawców (przedsiębiorców) delegujących pracowników.

Program

24.04.2023 w trakcie Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, odbędzie się panel dyskusyjny, którego tematem jest przyszłość transgranicznych usług opieki domowej. W tej ważnej dyskusji wezmą udział przedstawiciele różnych interesariuszy branży opieki domowej, a perspektywę pracodawców przedstawią reprezentanci Polskiego Stowarzyszenia Opieki Domowej – Pani Ada Zaorska oraz Pan Tomasz Piłat.

www.ekmp.pl/harmonogram/program-ekmp/

Zadaj pytanie Prowadzącemu

Koszt

www.ekmp.pl/#wydarzenia

Lokalizacja

ICE Krakow Congress Centre

Kontakt

Katarzyna Popieluch-Kmiecik

Executive director

tel.: 572-774-163

e-mail: katarzyna.popieluch@elmc.eu

Pozostałe informacje

Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Miastem Gospodarzem ostatnich dwóch edycji był Kraków, a prelegentami m.in. komisarze UE, ministrowie polskiego rządu, europosłowie, urzędnicy Komisji Europejskiej oraz najwybitniejsi europejscy akademicy.

Regulamin

Zapisz się na kurs

    Administratorem danych jest Polskie Stowarzyszenie Opieki Domowej z siedzibą w Warszawie. W każdej chwili przysługuje Państwu dostęp do swoich danych, prawo do zmiany, przeniesienia i usunięcia. Możliwe jest również wycofanie lub ograniczenie zgody na ich przetwarzanie i wniesienie skargi do organu nadzorczego. W razie jakichkolwiek pytań w zakresie ochrony danych osobowych prosimy o kontakt na adres: kontakt@polskaopieka.eu.

    Dołącz do nas
    Dołącz do nas. Skontakuj się z nami w sprawie członkostwa
    Więcej informacji